Metin2 Elite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Povestea Caracterului Tau

+4
[MOD]Corsay
retardila123
[MOD]Mangoo
[SGA]JoInT4L
8 participanți

In jos

Povestea Caracterului Tau Empty Povestea Caracterului Tau

Mesaj Scris de [SGA]JoInT4L Lun Mar 25, 2013 7:00 am

Aici fiecare dintre voi ne va spune povestea sa in metin2.Va rugam fiti creativi,si folositiva imaginatia cat mai mult.

Cea mai frumoasa poveste va primi un premiu regesc si unic :

-> armura lumina +9 cu 4 bonusuri la alegerea jucatorului si cu 3 pietre la alegerea jucatorului din lista de mai jos

-> bonusurile care le poate alege sun urmatoarele : aparari 15%(sabie,pumnal,2maini,clopot,evantai)
HP max 3000
paguba absorbita de hp max 15 %
reflecta atac corporala 10 %
rezistenta magie 15 %
rezistenta sageti 15 %

-> pietre puteti alege intre orice piatra de armura +4 max

Durata concursului este : 25.03.2013 - 30.03.2013

Castigatorul va fi anuntat in acest topic in data de : 31.03.2013

Va rugam fara spam,sau orice alte discutii in afara de cea a topicului.

Trebuie sa lasati in mesaj : Nume real - Nume in joc - Regat - *breasla* **->breasla este optionala


MULT SUCCES !!!!


[SGA]JoInT4L
[SGA]JoInT4L

Mesaje : 18
Data de inscriere : 22/02/2013
Varsta : 40
Localizare : In Spatele Tau

http://www.metin2elite.com

Sus In jos

Autorul acestui mesaj a fost eliminat din forum. - Afisati mesajul

Povestea Caracterului Tau Empty Re: Povestea Caracterului Tau

Mesaj Scris de retardila123 Lun Mar 25, 2013 8:14 am

Nume: Mihai
Nume Caracter:Mel0s
Regat:Albastru
Breasla: SKILL


Povestea Caracterului Meu


Totul a inceput cand un prieten mia aratat acest server de metin la inceput nu mia placut pt ca sa dar restart la conturi si alte chesti dar dupa cu timpul am realizat ca merita inca jucat. Cu timpul mi-am facut si prieteni de incredere (Corsay,OpNinja ,Florea,Xand3r,Florycyk,Th3 Kill3rDoody,etc.) si itm chiar daca nus ele bune. Aceasta este Poveste caracterului meu chiar daca nu e cine stie ce. Mi-a facut placere sa intalnesc GM foarte prietenosi si prieteni cu adevarat prieteni!!! Parerea mea este sa nu inchideti serverul acesta niciodata chiar daca nu sunt jucatori ei vor intra cu timpul sa nu va pierdeti rabdarea ca nu or sa mai intre. Bafta Tuturor Jucatorilor Si Iteme Cat Mai Bune.

retardila123

Mesaje : 3
Data de inscriere : 04/03/2013

Sus In jos

Povestea Caracterului Tau Empty Re: Povestea Caracterului Tau

Mesaj Scris de [MOD]Corsay Lun Mar 25, 2013 8:44 am

Nume real: Cristi
Nume joc: Corsay
Regat: Jinno(Albastru)
Breasla: SKILL

Povestea mea din Metin2
Totul a inceput cand am vazut un filmulet video despre Metin2. Placandu-mi, am decis sa-l descarc. Am inceput sa joc desi nu stiam. La inceput eram slab, nu m-a ajutat nimeni. In timp ce cresteam, incet, incet am inceput sa vad rolul fiecarui bonus pe un item. Cu timpul deveneam din ce in ce mai puternic! Caracterul meu incepea sa evolueze in bine. Cu cat jucam mai mult cu atat intelegeam jocul mai bine.
A venit ziua cand mi-am creat propria breasla pe care am numit-o SKILL. Am pus acest nume pentru ca mi-a placut mult, iar traducerea lui din Engleza este indemanare, abilitate. Invitand jucatori in breasla am inceput sa-i cunosc, sa vorbesc cu ei. Am inceput sa dam razboaie intre bresle, uneori bateam, alteori pierdeam. Nimeni nu era pefect! Incepeam sa ma plictisesc.
Am inceput sa caut mai multe servere de Metin2, dar nu toate erau pe placul meu pana cand am descorpit un server de nota 10. El se numea Metin2Elite. Pe acest server mi-am facut multi prieteni, dar si dusmani. Am decis sa creez si pe acest server o breasla pe care am numit-o tot SKILL. Bineinteles, mi-am invitat toti prietenii. Pe Metin2Elite am intalnit persoane cu care ma intelegeam foarte bine, participam la eventuri impreuna si in care aveam incredere. Povestea nu se termina aici. Ea continua sa se desfasoare pe Metin2Elite unde va astept si pe voi!
[MOD]Corsay
[MOD]Corsay

Mesaje : 9
Data de inscriere : 27/02/2013
Varsta : 29
Localizare : Terra

http://www.darklegion-mt2.com

Sus In jos

Povestea Caracterului Tau Empty Re: Povestea Caracterului Tau

Mesaj Scris de [MOD]Xand3r Lun Mar 25, 2013 1:18 pm

Nume real:Daniel
Nume caracter:Xand3r
Regat:Chunjo
Breasla:NobleSSe




Am fost invitat pe acest server de catre un prieten foarte bun care mi-e mereu alaturi.Nu sunt un bun povestitor asa ca va rog sa nu radeti de povestea mea Very Happy. Am inceput sa joc metin scum 3 ni in urma.Am intrat prima data in joc si nu stiam nimic.A durat ceva pana am invatat scopul acestuia.La inceput eram nepriceput si toti ma luau in deradere.Pe acest server eram lv 75-80 si toti ma luau la misto.Cu timpul am invatat multe lucruri noi si amevoluat repede. Odata cu evolutia au aparut si prietenii.Miam facut multi prieteni dar si dusmani.Am ajuns sa port prima arma elite de pe tot serverul chiar daca a fost de scurta durata:D.Acum sunt unul dintre cele mai bune caractere din joc. Am ajuns la arma elite/king 3 iar dusmanii tot la otele si lumini au ramas.Am avut o speranta.Prima data mi sa parut o gluma dar cu timpul miam dat seama ca e mai mult de atat.Am cativa prieteni cu adevarat in joc caremi sunt alaturi si am sustin in ceea ce fac.Le urez tuturor jucatorilor Incredere in ei insisi.TOTUL este posibil daca ai vointa si dragostede acest joc.Multumesc ca miati acordat sansa de ami spune povestea.Sper caintro zi sa ajung The best.Va pwp.


Ultima editare efectuata de catre Xand3r in Sam Mar 30, 2013 3:44 pm, editata de 2 ori
[MOD]Xand3r
[MOD]Xand3r

Mesaje : 11
Data de inscriere : 12/03/2013
Varsta : 35
Localizare : Verona/Italy

Sus In jos

Povestea Caracterului Tau Empty Re: Povestea Caracterului Tau

Mesaj Scris de artdelia2 Mier Mar 27, 2013 4:46 am

Nume real :Radu
Nume in joc :GTFO
Regat :Jinno

Povestea zice asa:
...candva, odata, foarte de mult...intr-o tara foarte indepartata...era pace si liniste. Oamenii traiau fericiti, fara sa cunoasca bolile, frica sau ura. Insa totul a inceput sa se destrame cand, din cer, a cazut o piatra uriasa, cunoscuta ca piatra Metin, si a inceput sa transforme animalele si oamenii in monstri. Oamenii inocenti au trebuit sa invete sa lupte pentru a supravietui. Regatul a fost cuprins de lupte pentru putere si curand s-a impartit in trei regate dusmane.Mai multi razboinici au plecat sa isi desavarseasca abilitatile de luptatori pentru a apara regatele lor de creaturile fioroase si ciudate, dar si de atacurile regatelor rivale. Incet, incet, au invatat deprinderi noi, au invatat sa foloseasca skiluri magice, si-au imbunatatit armele si au devenit maestri in arta razboiului. Surprize au fost chiar si in tara lor, unde au aparut lupte pentru putere, faima si pentru stapanirea tarii. Nu lipsesc nici oamenii cruzi, insetati de sange, care ataca miseleste, numai din placerea de a ucide...Auzindu-mi toti prietenii vorbind despre acest joc...mi-am propus..sa-l chem pe unul din colegii mei(un ''fan'' al acestui joc) sa imi instaleze si mie jocul...vazand ca e un joc greu si nu e genul altor jocuri in care joci asa doar la prosteala...am inceput sa joc si chiar imi place ...asta e povestea mea Very Happy !





artdelia2

Mesaje : 2
Data de inscriere : 02/03/2013

Sus In jos

Povestea Caracterului Tau Empty Re: Povestea Caracterului Tau

Mesaj Scris de AdyMicuTzu Vin Mar 29, 2013 10:12 pm

Nume real:Adrian
Nume joc:xAdyMicuTzu
Regat:Albastru(Jinno)
Breazla:Niciuna


Povestea caracterului meu

Totul a inceput intr-o zi cand nu stiam ce metin sa ma joc...timp de 2 zile cautam un metin frumos in TopOfGames/METIN2,am jucat multe metine de care dupa o saptamana de joc ma lasam de ele pentru ca nu erau genul meu.Atunci am gasit EliteMetin2 si mi-am propus sa-l descarc sa vad cum e,cand l-am descarcat si mi-am facut cont,m-am logat si cand am intrat in el am descoperit ca era un metin superb.Cand am intrat in el si am facut cateva levele,am vazut ca este metinul perfect pentru mine.Cu timpul mi-am facut iteme,am castigat cateva event-uri si cel mai frumos lucru,mi-am facut prieteni noi.Sincer cel mai mult m-a fascinat ca faceati event-uri in fiecare zi,dar dupa ce am intrat sa vad cum e metin-ul,nu m-am mai gandit la event-uri,ci m-am gandit sa-mi fac cat mai multi prieteni.M-am m-ai certat cu cativa playeri,dar ne-am impacat.Corsay imi pare rau pentru ca nu am avut incredere in tine si Florea imi cer scuze pentru ca te-am injurat,am descoperit ca sunteti prieteni adevarati.M-am mai certat si cu unii GM dar va rog sa ma iertati pentru comportament...de acum incolo o sa ma comport mai bine pentru ca mi-am gasit locul pe acest metin.

Aceasta este povestea caracterului meu!


Ultima editare efectuata de catre AdyMicuTzu in Mar Apr 02, 2013 4:06 am, editata de 5 ori

AdyMicuTzu

Mesaje : 2
Data de inscriere : 29/03/2013
Varsta : 25
Localizare : Terra(Pamant):))

Sus In jos

Povestea Caracterului Tau Empty Re: Povestea Caracterului Tau

Mesaj Scris de tuxonbuff Sam Mar 30, 2013 12:36 am

Nume real: Cristian
Nume joc: FoTToN
Regat:Albastru(Jinno)
Breazla:SKILL


Povestea caracterului meu

Acum vrei 3-4 ani eram la bunici.Si acolo intr-o zi un prieten m-a invitat la el acasa pentru a-mi arata un joc.Spunea ca este un joc foarte frumos,atractiv,cu lupte si actiune.Pe mine ma intriga din ce in ce mai tare.El avea level maricel cam 27..era Metin2 si imi spunea ca este destul de greu metinu..cresti greu..yang il faci greu..Asta m-a facut si pe mine sa ma apuc de metin.Pentru ca imi place sa muncesc..sa ma zbat pentru lucrurile care mi le propun.Si m-am apucat si eu de metin2 .Am crescut si eu era foarte greu pentru mine, ne mai jucand metin niciodata.Dar cu timpul am dobandit experienta,curaj pentru a da "+" la iteme si cu ajutorul prietenului meu m-am ridicat cat mai mult.Am jucat un timp destul de lung..apoi am auzit de noile metine private unde colegii mei spuneau ca dintr-o grupa de caini faci lvl 3 si yang o gramada.Nu eram foarte incantat de aceste metine pentru ca nu munceai de loc totul se gasea foarte rapid si nu mai aveai nici o satisfactie ca ai muncit pentru acele itm si la dueluri bati pe toata lumea cu itm care nu sunt muncite de tine...mi se parea o prostie.Am jucat metin2 in continuare...si la ora actuala ma tin de el..pana cand un prieten "Anonym" prietenul meu cel mai bun pot sa zic...nu suntem din acelasi oras eu sunt din Galati el din Adjud..dar cu incredere am reusit sa facem multe...si cum va spuneam el mi-a aratat Metin2 Elite..am zis ca nu vreau sa incerc alt private..ca toate sunt lafel...dar m-a convins si l-am incercat...Pot sa va spun ca sunt fascinat de modul de joc:X.Imi place foarte mult pentru ca itm le faci greu...te zbati pentru ele...si apoi cand faci duel cu cineva si il bati am eu cel putin o satisfactie foarte foarte mare...in gandul meu ma gandec ca uite altu care a cazut sub sabia mea:X si ma simt excelent zbier prin casa si altele nu va mai zic ce ca nu vreau sa va sperii:) in concluzie cam asta este viata mea in decursul metin2 si private...Si cu mandrie va pot spune ca am ales Metin2 Elite si o sa fac tot ce pot pentru al popula si sper ca si voi..
Va multumesc!

tuxonbuff

Mesaje : 3
Data de inscriere : 29/03/2013

Sus In jos

Povestea Caracterului Tau Empty Re: Povestea Caracterului Tau

Mesaj Scris de [SGA]JoInT4L Dum Mar 31, 2013 1:41 am

CASTIGATORUL PENTRU CEA MAI FRUMOASA POVESTE ESTE xAdyMicuTzu
[SGA]JoInT4L
[SGA]JoInT4L

Mesaje : 18
Data de inscriere : 22/02/2013
Varsta : 40
Localizare : In Spatele Tau

http://www.metin2elite.com

Sus In jos

Povestea Caracterului Tau Empty Re: Povestea Caracterului Tau

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum